BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: myewa
Nie 02 Sty, 22 15:39
Bociany z woliery w Bornheim
Autor Wiadomość
pstynka 


Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 955
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią 12 Paź, 07 13:25    Bociany z woliery w Bornheim

Nadeszła jesień,bociany odleciały. Na forum tematy z podglądem zostały zamknięte, a kamerki pokazują puste gniazda. Gniazda w Bornheim również można zobaczyć,były ciągle puste,ale dwa dni temu pokazały się w nich bociany. Na różnych forach zaczęto snuć przypuszczenia ,skąd te bociany?. Jak Wam wiadomo, pod koniec września , ponownie byłam w Bornheim z Iwanowiczem i Binką. Spotkaliśmy bociana na transformatorze i chwilę później na okolicznych łąkach. 16 bocianków było w wolierze,która okryta jest siatką. Moje domysły były takie,że to bocian z transformatora odwiedza gniazda,ale wczoraj Iwanowicz zadzwonił do p. Franka(opiekun woliery),który wyjaśnił sprawę. Kiedy zdrowe bociany odlecą ich chorzy bracia zostają pod opieka ludzi. Dzięki troskliwej opiece wracają do zdrowia. Zdrowe bociany zostają wypuszczone na łąki,wiadomo że już nie odlecą. I tym sposobem, nadal od czasu do czasu bocianki będą odwiedzały okoliczne gniazda. Bocianom zimującym w Bornheim nie grozi głód,zawsze mogą przylecieć pod wolierę ,gdzie czeka na nich coś pysznego. I optymistyczne jest to,że zimy w tych rejonach ,są bardzo łagodne. :mrgreen:



A to lokator,który czasem zajmuje pustostan. :roll: :-)


Fotkę udostępniła mi Wega. Dzięki. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.