BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: myewa
Nie 02 Sty, 22 15:40
Petycja : Armia chce zastrzelić bociany
Autor Wiadomość
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 20:42    Petycja : Armia chce zastrzelić bociany

Tym razem nie ma zbyt wiele czasu na zastanowienie.
Chodzi o parę bocianów z Zeltweg w Styrii, Austria – Hansi i Lise. Te bociany zbudowały sobie gniazdo na terenie lotniska wojskowego i w dodatku od 2008 roku nie odlatują na zimę. Teraz znów zostały, a ich dzieci odleciały już do Afryki. Armii nie podoba się to, że bociany tam są, w związku z tym postanowiła zrobić z nimi porządek. W przyszłym tygodniu bociany zostaną, albo schwytane i podetnie się im lotki, aby przez 2 lata nie wracały do gniazda, a jeśli nie uda się ich złapać, zostaną zastrzelone. Informację tę znalazłam na forum Loburg : :arrow: http://www.storchenhof-lo...t=473&start=180
Jest również link do petycji – protestu przeciw działaniom wojska : :arrow: http://www.tierschutz-murtal.at/petition.html
W petycji trzeba wpisać kolejno : tytuł: Pan, Pani, potem imię, nazwisko, e-mail, miasto, kraj : należy wybrać Andere i potem wpisać Poland w „Comment” i na końcu kliknąć : Undersign.
Bociania mama z Zeltweg, Monika Tielitz, która zorganizowała protest, zapewnia, że wszelkie podane dane osobowe pozostaną poufne.
Po podpisaniu petycji otrzymałam takie podziękowanie od Hansi i Lise :



Co się dzieje z rodzajem ludzkim ? Armia już nie ma do kogo strzelać, to wymyśliła, że można by zastrzelić bociany ? To chore. :evil:
Ostatnio zmieniony przez gersenda Nie 26 Wrz, 10 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bazylia 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 1108
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:10    

Gersendo - zrobione, a oto dowód


Tego co opisałaś nie komentuję - brak mi słów
 
 
Halka 
Halka


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 1259
Skąd: wrocław
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:25    

Gersendo - zgadzam się z Bazylią - brak słów...
podpisałam "oburącz" i proszę o wybaczenie - Twój post wstawiłam na forum w Międzyrzeczu...
_________________
"...a Ty czcij co żyje radośnie, a Ty szanuj, to, co umiera..."

/Jacek Kaczmarski/
 
 
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:31    

Dziękuję Wam, dziewczyny. :-D Halko, bardzo dobrze zrobiłaś. Monika z Zeltweg prosiła, żeby zawiadomić, kogo się da. Każdy głos się liczy.Wyobrażam sobie, jak ona się czuje. :-(
 
 
michasia 


Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 433
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:38    

Poparłam petycję :cry:
_________________
Największym cudem jest to, że prawdziwe cuda mogą zdarzać się w codziennym życiu.
/ Gotthold Ephraim Lessing /
 
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:47    

To straszne, co ludzie wymyślają.
Poparłam petycję.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
danula 
anula

Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: pomorze
Wysłany: Nie 26 Wrz, 10 21:48    

Ja też...
 
 
piotrek94b 

Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 528
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Wrz, 10 11:16    

Na forach w Chybach i Przygodzicach jest zamieszczony apel. Zacytuję go słowami Pawła D:

Na forum bocianim z Chyb trafiłem na taki apel Dany, dotyczący zagrożonej odstrzałem przez armię austriacką pary bocianów z Zeltweg w Styrii w Austrii, o imionach Hansi i Lisa, które mają pecha gniazdować koło lotniska wojskowego:
http://www.bociany.kalinski.pl/forum/vi … &t=712

Jestem zdecydowanie przeciw dopuszczaniu opcji zabicia chronionych w całej Europie bocianów, tak bogata pieniędzmi podatników i sprawna instytucja jak armia austriacka ma przecież możliowość zorganizować sprawny odłów! Jest to bardzo grożny precedens.

Zachęcam więc do podpisania petycji: http://www.tierschutz-murtal.at/petition.html

W petycji trzeba wpisać kolejno: tytuł: Mr/Mrs lub tytuł naukowy, potem imię, nazwisko, e-mail, miejscowość, w rubryce Staat/Country należy wybrać Andere i potem wpisać Polen w „Comment”, a na końcu kliknąć: Undersign, czyli podpisuję. Ja już podpisałem, zachęcam Forumowiczów i zwykłych Czytelników forum!
 
 
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Wto 28 Wrz, 10 15:00    

Piotrku, to bardzo dobrze, że inne fora w Polsce wiedzą o tej sprawie. Prawdopodobnie jednak wojsko nic sobie nie robi z protestów, bo bociania mama apeluje, żeby wysyłać maile do ministerstwa. Nie chcę siać paniki, ale tak zrozumiałam. Zaznaczam, że moja znajomość niemieckiego jest żadna.
Petycja jest też podpisywana na forum Looduskalender, Feathery Friends, a na Madarak Szigete, Baby założyła specjalny temat, na pierwszym miejscu forum.
Jeśli ktoś zna niemiecki, proszę o pomoc. Nie można tej sprawy tak zostawić : http://www.tierschutz-mur...rschuetzer.html

A tu właściwy link do wiadomości w Chybach : http://www.bociany.kalins....php?f=12&t=712
-----------------------------------------------------------------
16:45

Chyba powoli sytuacja zaczyna się wyjaśniać. Na forum w Przygodzicach znalazłam post Zbychura z godz.14:23 http://bocianyzprzygodzic....php?id=511&p=1
Otóż , bociany zaczęły właśnie teraz przeszkadzać, ponieważ w Zeltweg jest planowane w 2011 ogromne lotnicze show AirPower11. Dlatego wszyscy popierają pomysł usunięcia bocianów, nawet kierownik projektu "Weißstorch" ("Bocian Biały") w Styrii !!! To straszne. :-(
Do wczorajszego ranka 537 osób podpisało petycję online, a 400 podpisów Monika miała na liście. Próbuje jeszcze zmobilizować instytucje do poparcia protestu. Ale czy to coś da ?
Ostatnio zmieniony przez gersenda Pią 01 Paź, 10 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Wto 28 Wrz, 10 16:32    

Ponieważ zostałam na jednym z polskich forów, posądzona o to, że sobie wymyśliłam to, że bociany mogą być odstrzelone, jeśli nie uda się ich odłowić, podaję link do oryginalnego maila, który otrzymała Angie z forum Loburg oraz zdjęcie tego postu. Jeżeli tu nic nie ma o strzelaniu, to rzeczywiście jestem idiotką i wszystkich przepraszam. Wystarczyło się cofnąć o jedną stronę w Loburg.

http://www.storchenhof-lo...&sd=a&start=170

 
 
Halka 
Halka


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 1259
Skąd: wrocław
Wysłany: Wto 28 Wrz, 10 21:31    

Gersendo :-)
Po pierwsze nie jesteś idiotką. Po drugie, nie masz za co przepraszać, gdyż napisałaś prawdę. Nawet tłumacz Google, wyraźnie przetłumaczył słowo: abgeschossen , jako
zestrzelony... tak więc, nie ma wątpliwości, co do zamiarów dowódców austriackiej armii. Fakt, że ta żenująca (delikatnie mówiąc), sytuacja, ma miejsce w Austrii, również nie ma nic do rzeczy...znamy wiele państw, o wysokiej cywilizacji, w których nie zawsze postępuje się jak należy...weźmy np. warunki, w jakich, w jednym z holenderskich miast, obrączkowano bocianki...
_________________
"...a Ty czcij co żyje radośnie, a Ty szanuj, to, co umiera..."

/Jacek Kaczmarski/
 
 
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Wto 28 Wrz, 10 22:57    

Dziękuję , Halko za te słowa. :-) Właściwie, to i tak mam szczęście, że mnie nie posądzono o przywłaszczenie sobie czyjegoś postu. Ja już teraz sama nie wiem, kto to napisał : ja, Dana, Paweł D., czy Piotrek ? To zresztą nieważne. Ważne, czy te protesty coś dadzą. Chociaż, jak słusznie zauważyła Bazylia, jeżeli tam ma być lotnicze show, to lepiej, żeby tam bocianków w tym czasie nie było.

Serdecznie również dziękuję za zainteresowanie tą sprawą, jak i innymi sprawami tego forum oraz za akcje „niewidzialnej ręki”, naszej Administracji.
 
 
Halka 
Halka


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 1259
Skąd: wrocław
Wysłany: Śro 29 Wrz, 10 07:25    

Gersendo, z tego co zauważyłam, to "matką" postu jesteś ...Ty (nie licząc Loburg). Później dopiero rozesłano "wici". Ja, (jak już pisałam), wysłałam do Międzyrzecza i na boxik w Warszewie, następnie Nelly, wkleiła post na forum w temacie "Ratujmy ptaki". Masz rację, nie zwracajmy uwagi, kto, gdzie, kiedy - jedno jest najważniejsze - efekt całej batalii. Mam nadzieję, że w końcu ktoś posłucha "głosu ludu" i bocianki przeżyją... :-)
_________________
"...a Ty czcij co żyje radośnie, a Ty szanuj, to, co umiera..."

/Jacek Kaczmarski/
 
 
bazylia 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 1108
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 29 Wrz, 10 08:32    

Gersendo, Halka mnie ubiegła ale to nie szkodzi ... znowu podpiszę się pod Jej postami "obiema rękami" .
Oczywiście, że nie jesteś idiotką. Nieznajomość niemieckiego nie jest tu problemem, akurat ten język translatory tłumaczą w miarę dobrze. Tylko niektórych przerasta poczytanie postów/tematów/stron wstecz ...
Oczywiste jest także, że "polską" autorką protestu jesteś Ty. Ale - są ludzie i ludziska. Jeden zaznaczy wyraźnie, skąd i kogo skopiował, drugi zrobi show wokół własnej osoby ... przykre to, ale nic nie poradzisz ...
Najważniejsze, żeby znaleziono najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. A tak jak wspomniałaś, mnie się wydaje, że w przypadku Air Show, na dodatek w lipcu, kiedy są młode, najlepiej bedzie jeśli bociany zostaną przeniesione w inne - CICHE - miejsce. Piszę to z własnego doświadczenia, jako mieszkaniec osiedla, obok którego corocznie odbywa się dużo mniejszy pokaz lotniczy ... :-/
 
 
Halka 
Halka


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 1259
Skąd: wrocław
Wysłany: Śro 29 Wrz, 10 14:19    

...pozwalam sobie wkleić posty,dotyczące bocianków z Austrii. Znalazłam na forum w Przygodzicach:

post Pawła Dolaty:
http://www.zapodajfote.pl...w6vixawli3v.jpg

oraz post internautki Damka_Pik - po kliknięciu, obraz się powiększy (ale po co ja to piszę :-) )




źródło: http://bocianyzprzygodzic...id=28127#p28127
_________________
"...a Ty czcij co żyje radośnie, a Ty szanuj, to, co umiera..."

/Jacek Kaczmarski/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.