BOCIANY INTEGRUJĄ

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Monika
Nie 14 Mar, 10 01:47
Skąd dowiedziałeś/łaś się o tym projekcie?
Autor Wiadomość
dawid123 

Wysłany: Czw 03 Maj, 07 14:51    

A ja się dowiedziałem o stronie od pani Małgosi Sikora i od tej pory prawie stale obserwuje bocianki.

Pani Moniko świetny pomysł. Życzę efektów pracy :-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :idea:

karols 
bociany:)

Wysłany: Śro 09 Maj, 07 21:36    

ja dowiedzialem sie z gazety:) :-D

Kasia 

Wysłany: Czw 10 Maj, 07 15:41    

Dowiedziałam się uczestnicząc w warsztatach "Bociany integrują" w ramach XIV Zjazdu SNEP- u. Wprowadziłam elementy projektu do mojej pracy w przedszkolu. Obecnie dzieci, rodzice bacznie obserwują życie bocianiej rodziny. O efektach mojej pracy napiszę w nastepnym postcie. Pozdrowienia dla pani Moniki od dzieci oraz nauczycieli z MP nr 11 w Świetochłowicach.

marzanna 

Wysłany: Nie 13 Maj, 07 16:09    

kiedys ogladalam bocki gdzies daleko w zeszlym tygodniu pomyslalam moze znajde bocki gdzies blizej moich stron skoczow bo niestety przebywam w ny no i znalazlam bardzo blisko bardzo sie cieszymy z mezem i czekamy niecierpliwie na potomstwo powodzenia i napewno bedziemy stalymi goscmi strony tylko mala uwaga kamera jest troszke niedobrze ustawiona bylo by milo gdyby jeszcze cos bylo widac nie wiem czy sie dobrze okreslilam powodzenia :-)

myewa 

Wysłany: Pon 14 Maj, 07 13:36    

Dowiedziałam się z radia Zet. Był krótki komunikat o kamerce w Chybach i podany adres www. Zaczęłam ogladać, a w wolnych chwilach przegladałam stronę i dotarłam do wszystkich adresów, w tym do Ustronia. Wtedy jeszcze bociek nie miał żony. Od początku gniazdowanie w ustrońskim gnieździe było pasjonujące. Teraz jest to moje ulubione gniazdo i forum, chociaż zaglądam do pozostałych gniazd polskich oraz Bad Waldse i Borncheim. Jak się chce mieć pełny obraz zachowań tego gatunku, to wiedzę należy czerpać z kilku żródeł. ;-)

Marzena 

Wysłany: Pon 14 Maj, 07 15:47    

Dowiedzialam sie zupelnie przypadkiem z internetu.
Uwazam, ze projekt jest rewelacyjny. Ogromne podziekowania dla autorow i wykonawcow. Systematycznie obserwuje zycie Czantorki i Beskidka. Natura jest absolutnie fantastyczna :-> . Jeszcze raz dziekuje bardzo za mozliwosc podgladania tak cudownych ptakow jakimi sa bociany. To budujace , ze sa na tym swiecie jeszcze tak fantastyczni ludzie jak autorzy Tego pomyslu.
pozdrawiam cieplo.

Binka 
Binka

Wysłany: Nie 03 Cze, 07 10:54    Re: Skąd dowiedziałeś/łaś się o tym projekcie?

O projekcie dowiedzialam sie przypadkowo sluchajac radia, mowili wtedy o bocianach z Przygodzic. Zaczelam poszukiwania w necie i znalazlam gniazdo ustronskie :-D ...z najwspanialszymi ujeciami kamery na swiecie !

slo5 
slo

Wysłany: Wto 12 Cze, 07 20:36    Re: Skąd dowiedziałeś/łaś się o tym projekcie?

Dzis juz nie pamietam jak udalo mi sie wejsc na obraz z kamery z gniazdem w Przygodzicach. Jak zaczelam obserwowac tamto gniazdo,postanowilam poszukac podobnych. I tak w kolejnosc Ustron, Chybow i niemieckie. Ustronskie obserwowalam od dnia gdy przylecial pierwszy bocian i wypatrywal swojej towarzyszki. Smutny byl to obrazek, widzialam wowczas nie tylko oczami,ale i wyobraznia. Od tej pory nie opuszczam gniazda ani na chwile;-) no prawie ani na chwile,staram sie zagladac tak zcesto jak jest to mozliwe:) niestety mam troche daleko,mieszkam w Szczecinie :)
pozdrawiam
Slo

Karcia 
Kara

Wysłany: Wto 12 Cze, 07 20:47    

Dowiedziałam się o tej stronie sama szukając transmisj na żywo na bocianie gniazdo. Niedawno dołączyłam do forum i czuje się tu szczęśliwa.
Zrzyłam się z Czantorką i Beskidkiem oraz maluchami. :mrgreen: :-D ;-) .

Kami 

Wysłany: Śro 13 Cze, 07 00:02    

Podglądanie bocianów rozpoczęłam w Chybach i tam znalazłam linki do wielu gniazd, między innymi do Ustronia. Nie sądziłam, że obserwacja bocianów może tak wciągnąć...teraz nie wyobrażam sobie dnia bez zerknięcia do polskich, niemieckich, hiszpańskich, węgierskich i estońskich boćków :-) Zbliżenia ustrońskiej kamerki są rewelacyjne :-D
pozdrawiam :-)

Fesia 

Wysłany: Śro 13 Cze, 07 08:02    

Podobnie jak Kami obserwowanie bocianiego gniazda rozpoczęłam w Chybach.

onka84 

Wysłany: Śro 13 Cze, 07 20:35    

Witajcie bocianoluby! :-D

Swoją przygodę z bocianami rozpoczęłam przypadkowo cztery lata temu. Jest taka piękna strona o bocianach na portalu Polska.pl. Była tam też bezpośrednia transmisja z bocianiego gniazda z jakiejś wsi pod Gdańskiem. Niestety miałam pecha ponieważ po paru dniach podglądania boćków przeżyłam szok - trafiłam na kanibalizm boćków. Zaczęłam szukać w necie jakiejś strony lub forum na temat boćków, żeby dowiedzieć się o nich czegoś więcej i trafiłam do Chyb. I tam już przepadłam. Później były inne fora oczywiście wszystkie o bocianach. Teraz znam już prawie wszystkie gniazda z kamerkami. O projekcie i gnieździe w Ustroniu dowiedziałam się z innego forum. Gniazdo to oglądam od pierwszego dnia zainstalowania kamery.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :-D :-D :-D

Kuba 
Kuba

Wysłany: Śro 13 Cze, 07 22:33    

Witam!!! O waszym projekcie dowiedzialem sie przez przypadek. Od miesiaca mam dopiero internet-jak mi go zalozone to szukalem informacji o bacianich gniazdach z kamerkami. W wyszukiwarce odnalazlem wasza strone i tak sie zaczelo. Wiele godzin obserwacji przed komputerem. Ale bylo warto, tylko szkoda ze tak to sie wszystko potoczylo.

Pozdrawiam :-)

PolaSzpojankows 
warszawski bocian

Wysłany: Śro 13 Cze, 07 23:18    

Dziękuję onko84 i ja również pozdrawiam.
Ja gniazdo znalazłam przypadkiem grzebiąc w necie.
Było to tuż przed przylotem pierwszego bociana. Drugi raz weszłam jak były już 2 boćki, a kolejny jak były jajka....Od tego czasu siedzę non stop jak mąż nie widzi, bo krzyczy na mnie że się głupotami zajmuję zamiast przygotowaniami do remontu.
Zaraziłam boćkami moją roczną córkę Zosię. Razem siadamy i oglądamy...a że mamy papugę (papuga samca) to Zocha na bociany mówi "pupa" lub "papupa"(tak samo jak na papugę)...Mam nadzieję że uwrażliwi się na otaczającą nas przyrodę. Na przyszłe wakacje szukamy miejsca koło Ustronia:D

felixiana 

Wysłany: Czw 14 Cze, 07 00:32    

Już w ubiegłym roku zaczęłam podglądać gniazdo w Chybach, którego adres znalazłam w wyszukiwarce pod hasłem "bocian" . Tam natrafiłam na adresy innych bociankowych gniazd, w tym również w Przygodzicach i wielu w Niemczech, Szwajcarii i Holandii. A w tym roku znalazłam w temacie "Zaprzyjaźnione gniazda" również adres Ustronia i Tarnowskich Gór .
I zaczęło się! Każda wolna chwila to zaglądanie do maluszków. I codziennie podglądałam od przylotu pierwszego bociana.
Pozdrawiam Wszystkich, którzy tu trafiają, bo to dobrzy ludzie
:-D

Odpowiedz do tematu