BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Monika
Nie 09 Gru, 18 15:56
Nasze obserwacje bocianów 2008
Autor Wiadomość
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Sob 10 Maj, 08 11:09    

Ostatni raz oglądałem gniazda o których już pisałem 8.kwietnia,więc postanowiliśmy z Anią sprawdzić co dzieje się tam nowego.
Gniazdo nr.1 to gniazdo w miejscowości Marklowice przy ulicy Asnyka koło domu nr.51.
Ostatnio gniazdo było puste,dzisiaj jest tam para,ponoć,my widzieliśmy jednego bocianka.Jak widać na jednym zdjęciu bociania para ma współlokatorów.Współlokatorzy zresztą byli i w pozostałych gniazdach.


Następnym gniazdem które odwiedziliżmy to gniazdo obok drogi która prowadzi do Jastrzębja . Gniazdo znajduje się naprzeciwko przystanku autobusowego o nazwie Cisówka.
Widzieliśmy oba bocianki,ale zanim zdążyłem zrobić fotke,to jeden się położył a drugi cały czas się " picował " jak to określa Paela :lol:


Następne gniazdo to gniazdo znajduje się na kominie sklepu przy ulicy ks. Antonina Janusza w Zebrzydowicach. Z daleka było widać główke bociana jak leży w gnieździe.Pan pod kominem zapewniał mnie,że jest para.My zobaczyliśmy tylko sąsiadów z parteru.


Ostatnie gniazdo które odwiedziliśmy to Kończyce Małe ul. Jagiellońska 19 sklep spożywczy.
Jest para którą widzeliśmy,zaraz potem jeden bocianek odleciał.Lada dzień spodziewać się tam można klucia.A tak to widzą klijenci sklepu :lol:
Ostatnio zmieniony przez kazek-czechy Czw 15 Maj, 08 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
paela 


Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 5196
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob 10 Maj, 08 21:52    

Kolejne doniesienia z Humnisk.
Jak pisze Magda:

"Nasza bocianica siedzi cały czas w gniezdzie i tylko przewraca jaja co chwile, a tatus lata i donosi pokarm. Czasem odwiedzaja ich sasiedzi - ci z Brzozowa, klekotaja głośno..."

 
 
dawid123 


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Ustroń/Kraków
Wysłany: Pon 12 Maj, 08 14:31    Bieszczady i okolice

Przez dłudi weekend byłem w Bieszczadach i liczyłem gniazda bocianów, które tam się znajdują. Naliczyłem 57 gniazd zamieszkanych już, 15 pustych i 2 zniszczone (jedno było SPALONE:?: )
Ostatnio zmieniony przez Monika Czw 22 Maj, 08 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Czw 15 Maj, 08 15:49    

Dzisiaj postanowiłem zajrzeć,jakie nowiny zaszły w gnieździe nad sklepem spożywczym w miejscowości Kończyce Małe ul. Jagiellońska 19.Ostatnio było 5 jajeczek i zbliżała się pora klucia.Dzisiaj jest tak:
Mama pozwoliła nam przez pare sekund popatrzeć na jej skarby.
Za kilka dni udam się tu znowu by sprawdzić jak zakończyło się klucie i obiecuję,że zdam raport z tych odwiedzin. :lol:
 
 
wega 

Dołączyła: 12 Kwi 2007
Posty: 4222
Skąd: Bayern
Wysłany: Nie 18 Maj, 08 13:52    

Wczoraj przejezdzalam kolo Tirschenreuth i oczywiscie nie moglam tam nie zajrzec. Sprawdzilam, czy sa bociany - naturalnie sa :-D Zdolalam sie dowiedziec od jednego z mieszkancow, ze para wysiaduje jajka - mozliwe, ze juz zaczely sie kluc piskleta. Nie wiedzial, dlaczego obrocono kamerke - ktora znajduje sie na wiezy kosciola - na plac :-/

Gniazdo znajduje sie za widocznym na fotkach kosciele - na jednym z budynkow nalezacych do kompleksu sakralnego.


wlasnie trafilam na przeglad zawartosci gniazda...


...trwalo to krotko, bociek usiadl , wiec zrobilam jeszcze pare fotek i pojechalam dalej :lol:
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Czw 29 Maj, 08 15:46    

Dziś postanowiliśmy odwiedzić gniazdo w miejscowości Kończyce Małe i sprawdzić jakie zmiany tam zaszły.Przywitał nas jeden z rodzców.
Jak widać z ogłoszeń są cztery bocianki jedno jajo jest ponoć w gnieździe,ale nie udało nam się je zauważyć.
maluchy nie było dobrze widać ponieważ dorosły cały czas ustawiał się żeby małe były w cieniu. :lol:
 
 
paela 


Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 5196
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 03 Cze, 08 22:56    

Bociany z Humnisk, o których już tu kilka razy pisałam doczekały się potomstwa!

Na fotkach - autorstwa Magdy - widać wyraźnie dwie glówki, ale mówi ona, że wydaje jej się że jest i trzeci pisklaczek, lecz trudno go złapać na zdjęciu. Będzie jeszcze obserwować...
Zwróćcie uwagę na interesujący wystrój bocianiego mieszkanka, może jakis botanik powie co to za kwitnąca roślina "doniczkowa"? :lol:

 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Cze, 08 15:58    Bociany województwa łódzkiego

Bociany okolic Łodzi

6 czerwca odwiedziłam bociany z trasy nr 1. Bociany z tych gniazd wysiadywały już 6 kwietnia, miałam więc nadzieję zobaczyć pisklęta w wieku naszych z Ligoty.

Bronisin Dworski nr 38

Tutaj bociany mają prawie przez cały dzień cień.


Gospodarz poinformował mnie, że jest przynajmniej jedno pisklę. Niestety w okresie złej pogody bociany wyrzuciły z gniazda 2 padłe pisklęta.

Ku naszej radości (mojej i gospodarzy) ujawniły się 2 pisklęta.

Była wymiana bocianów
i karmienie
Jedna gałąź przeszkadza bocianom, gospodarze planują jej obcięcie jesienią.

Tadzin nr 14

Tutaj też bociany mają wygodę z topolami, dają cień od południa do zachodu słońca.


Gospodarz był pewien, że są 2 pisklęta, a podejrzewał, że 3.
Faktycznie pokazywała się dwójka. Jeden nawet skrzydełkował.


Potem była wymiana rodziców i karmienie. Ujawniły się wtedy 3 pisklęta. Kręciłam wtedy film, więc na pewno go zaprezentuję.

[ Dodano: Pią 06 Cze, 08 21:31 ]
Obiecany filmik (słychać uroczego, łagodnego ale niecierpliwego psa).
http://video.google.pl/vi...656445284&hl=pl
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
paela 


Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 5196
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią 06 Cze, 08 22:32    Bociany z Humnisk

Kolejne doniesienia z Humnisk na Podkarpaciu:

Okazało się, że tak, jak podejrzewała gospodyni posesji, na której znajduje się bocianie gniazdo - jest trójeczka!
Trudno na razie uchwycić trzeciego bocianka na fotce, bo wychyla glówke jeszcze rzadko, ale Magdzie sie udało!
Za to najstarszy podobno dużo czasu spędza na wyprostowanych nóżkach, "zataczając się" od czasu do czasu...




Jeśli ta trójeczka się odchowa, będzie to wyjatkowo szczęśliwy rok dla tych bocków, bo do tej pory wyprowadzały z gniazda po dwa młode.

Tu jeszcze dwie fotki - co prawda z jednym pisklaczkiem, ale zachwyciły mnie! ;-)



Wszystkie fotki autorstwa Magdy.

PS
Zdaniem Myewy w gnieździe rośnie chrzan, potwierdziła to też Magda, a i ja się zgadzam, bo rośnie taki u mnie na działce - gapa wczesniej nie skojarzyłam! :mrgreen:
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 07 Cze, 08 06:35    

Dostałam kolejne zdjęcia od pana Krzysztofa Marciniaka. Dziekuję.

Podjenin k/ Gorzowa Wlkp

Z serii zdjęć nietypowo usytuowanego gniazda wybrałam kilkanaście i umieściłam w albumie.
http://picasaweb.google.c...ninKGorzowaWlkp
Gniazdo znajduje się na słupie energetycznym pod wysoką wieżą.
Bocianica pięknie wysiaduje, mimo, że jej pisklęta wymknęły się spod skrzydła.
Gdy wstała okazało się, że ma jeszcze jajko. Potem zrobiła pisklętom piękny parasol przeciwsłoneczny.

Ujście
Bociany na lokalizację gniazda wybrały sobie hutę szkła. Bardzo dziwne miejsce, a przecież w tym rejonie nie brakuje pięknych okolic. Jak tu zrozumieć bociany?



Na dokładkę bocian ze wsi Wilimy k/ Biskupina


Zdjęcia zostały zrobione w tym roku.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Valdi 

Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 267
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: Wto 10 Cze, 08 19:18    

Dzisiaj rano, w okolicy Brzeska, na skoszonej łące, pomiędzy i na belach sprasowanego siana widziałem około 20 bocianów! To była stosunkowo wąska, ale długa łąka. Bociany sprawiały wrażenie odpoczywających (zwłaszcza te na belach), być może bez wyraźnego pośpiechu polowały na myszy. Podejrzewam, że jeśli myszy chowają się w takich belach, to mogły mieć niezłą ucztę, ponieważ po południu siana już nie było. Spacerowały nadal tylko 2 bociany. Dla mnie wyglądało to tak, jakby z rana oczekiwały na rolnika! A moze to tylko moja wybraźnia... :lol:

A w miejscowości Sufczyn są dwa małe bocianki, próbujace swoich skrzydeł tuż nad gniazdem. :-D
 
 
paela 


Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 5196
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 17 Cze, 08 22:35    

Doniesienia Magdy z Humnisk:

Trójeczka młodych bocianków doskonale sie rozwija, zostaja juz same, rodzice tylko "uprzejmie donoszą" jedzonko. :-)
Fotki zrobione przez Magdę w ubiegłym tygodniu:

- Kiedy wreszcie przyniosą ten obiad???



Obiad własnie leci! :-D



Głodne dziobki tylko na to czekają!




Nie grymasza przy jedzeniu! :lol:



- A gdy się najemy, stawiamy kroczki pod okiem mamy! :-)



[ Dodano: Pon 23 Cze, 08 22:36 ]
W piątek dostałam kolejne info od Magdy z Humnisk - pisze tak:

"Nasze maluszki rosna i nawet juz machaja skrzydłami.
Dzis było na gniezdzie wielkie poruszenie, bo nad bockami latał piekny orzeł.
Szkoda ze nie mam aparatu w oczach to bym zrobiła ładne fotki, ale sie wszystko szybko
działo.
Orzeł pokrazył nad gniazdem, potem sie wzbił wysoko i odlecial.
Cały dzien dzis z maluchami na gniezdzie jeden opiekun siedział po tym incydencie.
Tato mówi, ze ten orzeł ma gniazdo gdzies w lesie w Grabownicy"
...

A tak są pilnowane... ;-)



Wszystkie fotki autorstwa Magdy...
Ostatnio zmieniony przez paela Pią 18 Lip, 08 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Pon 23 Cze, 08 10:19    

Dziś rano było mi troszke smutno,że muszę odejść od komputerka kiedy w gnieździe były dwa bociany.Obiecałem mamie ,że zawiozę ją do lekarza.Jakie było nasze zdziwienie jak na łące koło drogi zobaczyliśmy około dwudziestki żerujących bocianków.Niesamowity widok :lol:
 
 
Wanda 


Dołączyła: 27 Mar 2007
Posty: 4560
Skąd: Skoczów/ Beskid Śl.
Wysłany: Pon 23 Cze, 08 11:27    

http://www.cheesebuerger....age/427/186.png
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Pon 23 Cze, 08 15:40    

Podaję jeszcze mapke miejsca w którym zrobiłem zdjęcia bocianów.Rzeka Olza-po czesku Olše (czytaj Olsze) w tym miejscu jest rzeką graniczną :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.