BOCIANY INTEGRUJĄ

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nie proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Grażyna M. 

Wysłany: Sob 07 Sty, 12 01:27    

Nie proszę o pomoc. Chcę przedstawić dyskryminację z jaką na innym forum spotkało się moje dziecko. Treść sprawy skopiowałam niżej. Taki e-mail wysłałam do administratora forum, gdzie zapisała się moja córka. Chciałam poznać powody, dlaczego wyeliminowano moje dziecko, bo córka była bardzo zmartwiona. Na e-mail nie dostałam odpowiedzi więc próbowałam wejść na tamte forum ale pokazywał się komunikat o zbanowaniu. Napisałam z komputera mojego brata, ale mój wpis też ktoś usunął i odpowiedzi nie dostałam. Nie rozumiem dlaczego z forum o bocianach wyrzucono moje dziecko. Czy takie fora są tylko dla dorosłych?
Nazwa forum to Rozmowy o bocianach z Przygodzic i nie tylko. Adres forum http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/forums.php

Z kontaktowego adresu m@r.pl wiadomość do mnie wróciła, więc adres adminiastratora jest chyba nieprawdziwy. Z drugiego adresu, który odszukłam w necie nie dostałam żadnej odpowiedzi. Z forum usunięto to co napisałam. Jak tak można robić? Czy u Was dzieje się tak samo?
Tu jest treść jaką wysłałam do dyrekcji wspomnianego forum.

Dzień dobry
Nie potrafię pisać na forum bo nie zajmowałam się taką formą w Internecie ale zwracam się o wyjaśnienia. Jestem matką dziecka, które lubi przyrodę i ptaki co nie raz jest dla mnie uciążliwe bo nie znam się na tym wcale. Córka powiedziała, że zapisała się na Wasze forum, bo to jest forum o ptakach. Ucieszyło mnie, bo pomyślałam, że dziecko coś się dowie od kolegów i koleżanek o podobnych zainteresowaniach. Dziś Oliwia próbowała kilka razy wejść na forum ale stale pokazuje się komunikat o zbanowaniu. Poprosiłam córkę o pokazanie mi komunikatu. Przepraszam ale nie wiem co to znaczy. Jest tam podany e-mail, na który piszę. Córka mówi, że to jest zablokowanie jej dostępu do forum. Oliwia zapisała się pod swoim imieniem jako oliwia, podała swój e-mail. Próbowałam zapisać się za nią i ukazał się ten sam komunikat. Proszę mi wyjaśnić powody zablokowania mego dziecka.
Grażyna M.

Monika 

Wysłany: Sob 07 Sty, 12 01:45    

Grażyna M. napisał/a:
Nie proszę o pomoc.
Nie rozumiem, dlaczego więc zamieszcza Pani właśnie tu swoją wypowiedź. Sprawa nie dotyczy naszego forum. Proszę nie zamieszczać tu tego typu wypowiedzi.

Grażyna M. napisał/a:
Czy takie fora są tylko dla dorosłych?
Jeśli chodzi o nasze forum, to nie jest ono tylko dla dorosłych. Użytkownik niepełnoletni musi być nadzorowany przez dorosłego opiekuna podczas zamieszczania jakichkolwiek wypowiedzi na naszym forum. To właśnie opiekun odpowiada za merytoryczną zawartość wypowiedzi dziecka (odpowiedni poziom intelektualny) i przestrzeganie regulaminu.

Ps. Pani post został przeniesiony, gdyż wpisała go Pani w temacie dotyczącym obserwacji konkretnego bocianiego gniazda. Proszę o przestrzeganie regulaminu i zamieszczanie swoich wypowiedzi w odpowiednich tematach.

Grażyna M. 

Wysłany: Sob 07 Sty, 12 02:18    

Dziękuję za szybką reakcję. Nie wiedziałam do kogo się zwrócić a w rozmowie z bratem on wskazał mi Wasze forum. Ja nie znam się na tym ani na forach i szukałam wyjaśnienia. Nie chcę robić Państwu kłopotów. Proszę wyrzucić moje posty.
Postaram się córce wytłumaczyć, że musi dorosnąć do pisania na forach bo ja na ptakach się nie znam i nie umiałabym jej nadzorować. Gdyby podobne wyjaśnienia otrzymała moja córka na tamtym forum nie szukałabym porad u innych. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie
Grażyna M.

Monika 

Wysłany: Sob 07 Sty, 12 02:44    

Grażyna M. napisał/a:
Dziękuję za szybką reakcję.
Nie ma za co.

Grażyna M. napisał/a:
Proszę wyrzucić moje posty.
Sporadycznie usuwamy posty na forum. Pani post pozostanie. Może i inni rodzice poczują się bardziej odpowiedzialni za swoje dzieci i za to, co one robią w Internecie.

Grażyna M. napisał/a:
Postaram się córce wytłumaczyć, że musi dorosnąć do pisania na forach bo ja na ptakach się nie znam i nie umiałabym jej nadzorować.
Córka nie musi czekać aż dorośnie. Może razem z córką spędzi Pani wspólnie czas przy komputerze poznając życie bocianów i innych ptaków wzbogacając tym samym swoją wiedzę? Pani nadzorowanie dziecka powinno polegać na kontrolowaniu, czy wypowiedź jest zgodna z tematem, czy nie zawiera żadnych błędów, czy jest zgodna z regulaminem, etc. Wiadomości z zakresu ornitologii nie są konieczne, by wypowiadać się na naszym forum. Wspólnie tutaj poszerzamy swoją wiedzę, uczymy się od siebie nawzajem. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się poprzez PW z administratorem czy moderatorem forum, by uzyskać pomoc.

Grażyna M. napisał/a:
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.
Nie ma za co. Strona naszego projektu posiada certyfikat strony przyjaznej dzieciom - "Bezpieczny internet, bezpieczne dzieci". Więcej na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci można znaleźć tu => http://www.bezpiecznyinte...t&cat=6&id=2387
Dodam jeszcze, że na naszym forum znajdują się wypowiedzi dzieci 7-9 letnich, a nawet przedszkolaków. Jednakże każdy z tych zamieszczonych postów był przed opublikowaniem skontrolowany przez osobę dorosłą. I ta właśnie kontrola pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa dzieci w sieci.

oliwia 

Wysłany: Sob 07 Sty, 12 15:53    

Dziękuję pani Monice że pozwoliła mi pisać na forum.
Mama obiecała że jak będzie miała czas to mi pomoże.

Odpowiedz do tematu