BOCIANY INTEGRUJĄ

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Monika
Nie 14 Mar, 10 15:23
Nagrywanie filmików z gniazda
Autor Wiadomość
Maras 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 07 10:32    nagrywanie transmisji z dźwiękiem - streaming

Żeby nagrywać filmiki z transmisji streaming, należy pobrać program WM Recorder kliknij TUTAJ. Po wejściu na tę stronę klikamy w napis umiejscowiony na środku strony: "Continue with Download" (na szarym tle). Po zapisaniu pliku na dysk, klikamy na niego/otwieramy go.
Teraz gdy wyskoczy okno instalacyjne klikamy na dole w "Next", następnie też w "Next". Teraz zaznaczamy na dole pole "I agree with above..." - klikamy w "Next" i na następnej stronie znów w "Next". Wyskoczy mniejsze okno gdzie zatwierdzamy "Tak". Klikamy teraz na "Start". Następuje krótka instalacja. Do góry na białym tle powinna pojawić się informacja "Installation completed." Klikamy na dole w "Exit" lub "Next" gdy to drugie będzie aktywne. Wyskoczy okno informacyjne, gdzie klikamy w "OK". Następuje kolejna instalacja. Wyskoczy nowe okno, gdzie klikamy w "Continue". Teraz w nowym oknie klikamy w "Tak" i w "Continue". Teraz pojawi się nasz program WM RECORDER i kolejne okno WM RECORDER SETUP. Klikamy w "Next".
Klikamy na kolejnych etapach instalacji w "Next" "I agree" oraz w "Finish". Będzie trzeba kliknąć około 5 razy w różne napisy. Teraz instalacja całkowicie się zakończyła :)

Chcąc nagrać transmisję, należy kliknąć w link znajdujący się na stronie głównej www.bociany.edu.pl (Transmisja na żywo). Poczekać aż się załaduje transmisja w programie Windows Media Player. Nasz program WM RECORDER automatycznie powinien zacząć nagrywać obraz z dźwiękiem o czym będzie świadczyła informacja w pierwszym od góry białym polu (1. bociany(...) Live *.*** MB *** Kbps. Jeżeli program do nagrywania nie zaskoczy od razu trzeba kliknąć lewym przyciskiem myszy w migającą na zielono i czerwono ikonę STOP. Z okna, które wyskoczy wybieramy ostatnią (trzecią) pozycję: "Record file bociany.wmv". Teraz pojawią się dwa okna. W pierwszym małym klikamy "Tak", a w dużym prostokątnym oknie obserwujemy co się wyświetla. Po kilku sekundach powinno się pojawić bociany*.wmv Recording HTTP * Live *.*** MB *** Kbps. Zawartość * oznacza zazwyczaj znaki, które mogą się zmieniać, więc nie podawałem konkretnych znaków. Żeby zatrzymać nagrywanie, to w znów klikamy w migający znaczek STOP i tam wybieramy Stop recording. Pliki znajdują się w katalogu: C:\program files\WMR11\Recordings\ Po zatrzymaniu nagrywania ikona STOP zamieni się w RECORD. Zdaję sobie sprawę z zawiłości nagrywania, ale najgorzej jest za pierwszym razem. Później będziecie z pewnością robić to intuicyjnie.

Monika 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 07 10:44    

A gdy już zarejestrujecie samodzielnie jakiś filmik z gniazda i zechcecie się nim z nami podzielić, to proszę o wklejenie go tu ---> http://www.bociany.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=58

Jak wkleić na forum film, możecie przeczytać tu ---> http://www.bociany.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=84

Edit 29.04 godz. 11.31: Przetestowałam nagrywanie filmów podane przez Marasa. Udało się i nagrałam pierwszy filmik. Znaleźć go można w tym temacie ---> http://www.bociany.edu.pl...php?p=1477#1477

Binka 
Binka

Wysłany: Pon 04 Cze, 07 13:04    Problem z nagrywaniem filmików z gniazda

Pobralam polecany przez Was program WM Rekorder, tzn. wersje testowa i niestety nadal nie moge nagrywac filmikow. Najpierw byly problemy z przekazem :-( ...jak juz w koncu pojawil sie obraz w programie windows media player to zaczely sie problemy z programem do nagrywanie. Robilam wszystko jak nalezy ..krok po kroku ...wybralam pozycje "Rcord file bocianywmv", pozniej potwierdzam, ze chce zaczac nagrywac i .... NIC ..niestety nic sie nie nagrywa. Probowalam wiele razy. Czy problem tkwi w tym, ze jest to wersja testowa ??

Monika 

Wysłany: Pon 04 Cze, 07 18:29    

Binka,
wersja testowa ma jedynie ograniczenie, że możesz nagrać max 5 minut za jednym otworzeniem tego programu. Po przekroczeniu tego czasu nagrywania (obojętnie czy w całości czy w kilku filmikach) trzeba program zamknąć i na nowo otworzyć.
Druga kwestia jest taka, że mając włączony streaming, trudno się jest podłączyć, by nagrywać w godzinach dużej oglądalności (bo to trochę tak, jakby się chciało ponownie na transmisję włączyć). Właśnie z tego względu moje filmiki były nagrywane wcześnie rano. Rzadko udało mi się nagrać coś w ciągu dnia.
Może teraz po polepszeniu przepustowości tego streamingu będzie łatwiej nagrywać.
Nie poddawaj się i próbuj. Mi na początku też nie wychodziło, ale się nauczyłam. Tobie też z pewnością się uda. Życzę powodzenia i czekam na Twoje filmiki na forum. :-)

myewa 

Wysłany: Nie 28 Mar, 10 21:20    

Zaproponowany przez Marasa program WM RECORDER wykorzystywałam w zeszłym sezonie. Ma ograniczenia, jak pisała Monika.

Mam inną propozycję - nagrywanie filmików za pomocą Real Player.
To darmowy mediaplayer, który można zainstalować w sieci.
Ma jednak po instalacji pewną wadę - pcha się na pierwsze miejsce i zastępuje wszystkie inne playery.

Po instalacji należy otworzyć Papnel sterowania -> Dodaj lub usuń programy.
W oknie, po lewej stronie kliknąć na -> Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne -> zanaczyć "niestandardowa" i rozwinąć.

Wybrać taką konfigurację, jaka Wam odpowiada, ale włączyć dostęp do każdego playera.
Otwierać się będą wtedy podglądy gniazd, jakie do tej pory były dla Was dostępne.

Nagrywanie:

(Naniosłam liczby i strzałki w czerwonym kolorze)

Włączamy przekaz z Ustronia w Real Player.
Chcąc nagrywać najeżdżamy myszką na obraz, a pojawi się pasek 1 Download This Video

Kliknięcie na ten pasek rozpocznie nagrywanie. Wyskoczy wtedy okno Real Player Downloader 2
W okienku pojawi się pasek pokazujący zaawansowanie nagrywania i czas.

Chcąc zakończyć nagrywanie należy kliknąć przycisk 3 przy pasku nagrywania.
Filmiki nagrywają się do folderu wyznaczonego przez Real Player. U mnie jest to folder w Moje Video -> RealPlayer Download
Filmiki z Ustronia zapisują się pod nazwą BOCIANY INTEGRUJĄ, a program nadaje kolejne numery.

Potem filmik należy przesłać do YouTube.

Inne uwagi:
Nagrywanie pierwszego filmu - z opóźnieniem kilkunastu sek.
Proponuję nie zamykać okienka nagrywania, wtedy przy kolejnych, opóźnienie jest tylko kilka sek.

Filmiki nie powinny był długie, do kilki minut, gdyż wgrywanie do YouTube może być utrudnione.

Możemy nagrywać filmy dla siebie i odtwarzać na dowolnym komputerze.
Jednak filmy nagrywane w Real Player można odtwarzać wyłącznie za jego pomocą.

Wpisywanie adresu gniazda:

Jeżeli Real Player nie jest programem głównym, należy otworzyć go i ręcznie wpisać adres gniazda (mms://stream1.kolnet.eu/BocianyUstron)

Na górnym pasku otworzyć File 4
-> Open -> skopiować adres, który podałam, ale bez nawiasów i wkleić na pasek.

Po kliknięciu na File rozwija się również lista ostatnio otwieranych adresów, do 8 miejsc.

Oglądam w ten sposób kilka gniazd, np. Łask, Dettenheim, Bieliki Estonia, Bieliki Norfolk.
Nagrywać można natomiast z każdego podglądu gdzie wyskoczy pasek -> Download This Video

myewa 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 11 23:57    

Zmienił się adres streamingu z Ustronia i Ligoty, a tym samym poprzednie metody nagrywania filmów okazały się nieprzydatne.
Nadal można wpisywać adres streamingu do odtwarzacza RealPlayer, ale bez możliwości nagrywania.

Nowa metoda nagrywania - Screencast-O-Matic - przechwytywanie obrazu z ekranu online.

http://www.screencast-o-matic.com/
Program w języku angielskim.

Instrukcja po polsku -> http://youthcoders.net/op...anu-online.html

Moje uwagi:
1. Po dopasowaniu obszaru nagrywania nie można nic naciskać na nim, ani przesuwać myszką, gdyż się nagra.
2. Po nagraniu filmu coś trzeba z nim zrobić (zapisać na komputerze, wgrać do YoyTube) inaczej nie można nagrywać następnego filmu. Jeżeli film nie satysfakcjonuje nas - skasować.
3. Mimo powyższego, zanim będzie można nagrywać kolejny film, ukaże się informacja o usunięciu filmu.
Jeżeli wcześniej nagraliśmy ten film na komputerze lub w YouTube, możemy spokojnie skasować go z okna programu. Dopiero wtedy będzie można nagrywać nowy film.
4. Nagrywanie na komputerze trwa kilka minut, do YouTube kilka lub kilkanaście minut.
5. Po nagraniu filmu, w jego dolnym-lewym rogu ukaże się nazwa programu.

Łatwiej byłoby to pokazać, niż opisywać :mrgreen: ale służę pomocą.
Program jest niemalże genialny, niemalże gdyż nie znalazłam sposobu aby nagrać dźwięk.

myewa 

Wysłany: Sob 02 Kwi, 11 18:41    

Druga strona z programem do przechwytywania obrazu -Screenr

http://www.screenr.com/

Proponuję obejrzeć filmik instruktażowy.
Tylko 5 min. nagrywania.

Arcadio 

Wysłany: Wto 12 Kwi, 11 11:06    

dlaczego nagrane filmy sa bez glosu ???

fotogaleria: http://www.birdwatching.p...iotrackingspain

mój blog: http://mojeptaszenie.blogspot.com/

FB: http://www.facebook.com/groups/115742825114129/

Arcadio 

Wysłany: Śro 13 Kwi, 11 16:38    

myewa napisał/a:
Arcadio, taki program :-/

a na filmach Wandy jest dzwiek i chyba tym samym programem nagrywane?

fotogaleria: http://www.birdwatching.p...iotrackingspain

mój blog: http://mojeptaszenie.blogspot.com/

FB: http://www.facebook.com/groups/115742825114129/

myewa 

Wysłany: Śro 13 Kwi, 11 19:43    

Arcadio, dźwięk nie jest bezpośrednio z internetu, ale nagrywa się przez mikrofon przy komputerze.
Na moich filmach słyszałbyś wrzeszczącą papugę :mrgreen:

Monika 

Wysłany: Śro 13 Kwi, 11 21:49    

myewa napisał/a:
Arcadio, dźwięk nie jest bezpośrednio z internetu, ale nagrywa się przez mikrofon przy komputerze.
Na moich filmach słyszałbyś wrzeszczącą papugę :mrgreen:
Wydaje mi się, że jest sposób, żeby nie było słychać tej papugi ani innych dźwięków wokoło. Trzeba na dole kliknąć tam, gdzie jest znaczek mikrofonu i wybrać opcję "miks stereo".

Sprawdźcie i dajcie znać, czy działa.

hielo 

Wysłany: Pon 07 Lis, 11 12:12    

If you need to record streaming videos, try RipTiger. This program is very easy to use and supports lots of websites.

myewa 

Wysłany: Czw 01 Maj, 14 21:24    

W roku 2014 nie można posłużyć się żadnym z dotychczas stosowanych programów do nagrywania.

Korzystam z darmowego programu CamStudio.
Należy ustawić - Option - Record audio from speakers (jest to opcja z dźwiękiem nagrywanym z głośników).
Jeżeli z jakiegoś powodu program nie rozpoznaje głośników (jak w moim komputerze) należy wybrać - Do not record audio.
Należy ustawić - Region - Window (Po włączeniu czerwonego kółeczka "Nagrywanie", kliknąć na podgląd strumieniowy na czarny pasek, gdzie jest napisane "boćki-test")
Wstrzymywanie nagrywania (pauza) - czarne prostokąciki
Koniec nagrywania - granatowy kwadrat

Uwaga! Należy nagrane filmiki nagrywać na pojemny dysk lub szybko przenosić na zewnętrzny dysk, pendraiw. Filmiki mają dużą pojemność, szybko "zapychają" komputer.

Dostępne formaty nagrywania - AVI, SWF, MP4.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany programem, podam jeszcze kilka ustawień, np. jak uniknąć konwertowania zaraz po nagraniu, tak, żeby program był natychmiast gotowy do kolejnego nagrywania.
Program szybko się otwiera i jest natychmiast gotowy do nagrywania.
Nie można podczas nagrywania wykonywać czynności w oknie nagrywania, zostaną one zarejestrowane w nagraniu.

pipistrello 

Wysłany: Nie 04 Maj, 14 12:34    

Ja nagrywam programem camtasia studio jesli jest ktoś zainteresowany - bardzo przyjemny i intuicyjny program.

Odpowiedz do tematu