BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: myewa
Nie 02 Sty, 22 15:28
Rozpoznawanie klekotu bociana
Autor Wiadomość
gersenda 
gersenda


Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 776
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Wto 27 Kwi, 10 17:27    

Najważniejsze, Valdi, że to się może da zrobić. Ja powtarzam jeszcze raz, że się na tym dokładnie nie znam i w moim rozważaniu mogą być kosmiczne byki. :-D

Frank zwrócił się z pytaniem do Estończyków, na www.looduskalender.ee/forum , czy oni mają jakieś doświadczenie w identyfikacji swoich czarnych bocianów na podstawie dźwięków przez nie wydawanych. Otrzymał odpowiedź od Urmasa, którą przetłumaczyłam :

„Najprawdopodobniej istnieje możliwość zidentyfikowania różnych bocianów czarnych na podstawie ich głosów. Jednak ten gatunek nie ma dobrze rozwiniętej wokalizacji i komnikuje się raczej przez znaki wizualne. Wyodrębnienie ich głosów może być technicznie trudne. Jeśli ktoś ma słuch absolutny ( a ja jestem bardzo daleki od tej zdolności) i jest w stanie rozdzielić różne bocianie głosy, to wtedy to działa. Istnieją programy komputerowe do analizy i określenia różnic w głosach ptaków (jak żurawie) , ale nie słyszałem, aby były używane w stosunku do bocianów czarnych”.

Na marginesie, dopiero w którymś z kolejnych postów Franka okazało się, że pytanie, za jego pośrednictwem przekazała kobieta z mailowej listy polskich geniuszy . :-o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.