BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Monika
Sob 08 Gru, 18 20:58
Nasze obserwacje bocianów 2009
Autor Wiadomość
Monika 


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 3395
Skąd: Ustroń
Wysłany: Pon 23 Mar, 09 20:33    Nasze obserwacje bocianów 2009

W tym temacie można przekazywać informacje o zaobserwowanych bocianach. Wypatrujcie i róbcie zdjęcia.

Pierwsze bociany zostały zaobserwowanie w Sufczynie -> http://www.bociany.edu.pl...opic.php?t=1405

Tutaj wpisujcie kolejne obserwacje.
_________________
Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.
 
 
Valdi 

Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 267
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: Wto 24 Mar, 09 21:39    

Przed wieczorem, w miejscowości Łętowice / gm. Wierzchosławice tuż przy drodze żerowało sześć bocianów! :lol: Nie straszna im była "paskudna pogoda". W pobliżu znajdują się dwa bocianie gniazda na słupach energ. (tylko jedno w tamtym roku było zajęte) i niecały kilometr kolejne na prywatnym terenie. Być może bociany zajęły któreś z gniazd.
Miałem dzisiaj "pod opieką" prościutki kompakcik, więc akurat udało mi się je sfocić (jeden bocian gdzieś mi się rozlazł ;-) ). :mrgreen:



Bierzcie więc ludziska przykład z tych ptaków, bo te wcale nie narzekają na pogodę! :mrgreen:
Pozdrawiam.
 
 
Valdi 

Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 267
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: Sob 28 Mar, 09 16:21    

27 marca (wczoraj) w Dębinie Łętowskiej widziałem gniazdującego bociana! :-D To o tej miejscowości myślałem, pisząc wcześniej o bocianim gnieździe na podwórku gospodarzy. Obserwowałem również nisko kołującego bociana w Tarnowie! Dodatkowo, domownicy poinformowali mnie, że w kominie powietrznym, bardzo wysoko krążyło aż 8 boćków, przemieszczających się na zachód! :lol:
A dzisiaj mogłem przez chwilkę popatrzeć na bociana w Sufczynie. Odpoczywał w gnieździe. :-)
Ostatnio zmieniony przez Valdi Wto 31 Mar, 09 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ania-czechy 


Dołączyła: 20 Sty 2008
Posty: 233
Skąd: Karviná
Wysłany: Nie 29 Mar, 09 12:54    

Waldi, zaczęło się od Twego przekazu z dnia 24 i 27 marca O9.
Teraz to już nasze kochane będą miały z górki. Jeśli bociek pokazał się dziś w Ligocie,
to napewno w przyszłym tygodniu będziemy wiwatować w Ustroniu!
 
 
robert 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Bukowiec, Zaolzie
Wysłany: Pon 30 Mar, 09 21:40    

Wczoraj, niedziela 29.3.2009, pojawił się bociek na gnieździe w Jabłonkowie na Zaolziu (RC). Dziś cały dzień stoi na gnieździe, moknie i obserwuje powoli znikającą pokrywę śnieżną wokoło.
 
 
Valdi 

Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 267
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: Wto 31 Mar, 09 18:10    

W niedzielę pojawił się kolejny bocian w gnieździe, którego mogę podpatrzeć z mojego okna przez lornetkę (ok. 1km)! A dzisiaj żerował rano na łące. Bociany masowo powracają! W Ustroniu pojawią się lada moment! :-D
 
 
Kola 


Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 4812
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 01 Kwi, 09 13:40    

Byłam dzisiaj w Ligocie i spotkałam znajomych z tamtego roku :lol:

Gniazdo nr 1

Jeden nie wytrzymał mojego pstrykania i poleciał nad stawy ;-)


Gniazdo nr 2

Tu też zastałam parkę ;-)


Na końcu pstryknęłam gniazdo Ligockich z odległości, bo teren strzeżony.


Dowiedziałam się też, że widziano boćki w Osieku niedaleko Andrychowa, a więc boćki coraz bliżej Ustronia :lol:
_________________
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Śro 01 Kwi, 09 15:34    

Jak widać powyżej, jak tylko słoneczko troszeczke zacznie nas ogrzewać już wyruszamy obserwować nasze kochane bocianki. Tak samo jak Kola nie wytrzymałem dzisiaj siedzieć w domu i wyruszyłem sprawdzić jak to wygląda w gniazdach, o których pisałem w zeszłym roku. Nie musimy się martwić,że jeszcze nie mamy w gnieździe Czantrki i Beskidka, bo jeszcze wiele gniazd nie ma swych gospodarzy. Ja miałem szczęście spotkać trzy bocianki. Jednego w mejscowości Kończyce Małe, kawałek od sklepu, na którym jest kamerka, ale na sklepie jeszcze bocianków nie ma. Oto on:

A parke na kominie sklepu przy ul.ks. Antonina Janusza w Zebrzydowicach. Pani ze sklepu powiedziała mi, że przyleciały we czwartek 26.marca.
Jeden był w gnieździe
a drugi sto metrów dalej na kominie Ośrodka kulturalnego
I tak udała mi się dzisiejsza wycieczka :lol:
 
 
robert 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Bukowiec, Zaolzie
Wysłany: Nie 05 Kwi, 09 10:03    

Relacja z Zaolzia (RC)

Jabłonkowski bociek przyleciał do swego gniazda w niedzielę 29. 3. 2009. Zauważyłem go pod wieczór, koło 16:30, kiedy przejeżdżałem obok.
We wtorek, 31. 3. 2009 w godzinach porannych pojawiła się na gnieździe w Jabłonkowie pani bocianowa. A więc para już w komplecie ! W roku 2008 para wyprowadziła jednego młodego.



Bociek zwany Hutnik, gnieżdżący na terenie Huty Trzynieckiej w Trzyńcu (Zaolzie, RC), zjawił się na miejscu w piątek 3. 4. 2009, około godz. 11:00.
Po dwugodzinnej higienie osobistej zaczął porządkować gniazdo. Wypoczywa i wygląda partnerkę.
W zeszłym roku wyprowadzili aż czwórkę młodych (najwięcej ze znanych mi gniazd).




W Bystrzycy (Zaolzie, RC) na kominie kotłowni w spółdzielni rolniczej, pojawił się pierwszy bocian we wtorek 31. 3. 2009. Na razie jest sam. W zeszłym roku tu wyprowadziły 2 młode boćki.



Gniazdo w Piosku jest nadal puste.
 
 
kazek-czechy 


Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1538
Skąd: Karvina
Wysłany: Wto 07 Kwi, 09 12:00    

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 09 12:38 ]
Ładna pogoda więc udałem się sprawdzić czy zmieniło się coś w gniazdach któte odwiedziłem 1.4.09 Z radością stwierdziąem, że tak. Pierwsze gniazdo które odwiedziłem to gniazdo w Miejscowości Marklowice ul.Asnyka koło domu 51. Jest już jeden bocianek.

Gniazdo które znajduje się obok drogi do Jastrzębia obok przystanku Cisówka, niestety nadal jest puste, a tak udałem się do Zebrzydowic tam już jest od zeszłych odwiedzin parka, ale zastałem tylk jednego bocianka

Pojechałem do Kończyc Małych a tam na sklepie spożywczym przywitał mnie bocianek

i pozostało już kawałeczek do gniazda obok w którym przed tygodniem był jeden bocianek a teraz już jest parka

A więc jak widać bocianki nadal przylatują i zapełniają gniazda. Za kilka dni ponownie odwiedzę te gniazda by sprawdzić czy doszło do kolejnych zmian.
Po powrocie do domu musiałem jeszcze wyjć i wracając ujrzałem na niebie dwa bociaky krążące kawałek od naszego domu niestety nie miałem przy siebie aparatu,ale zadzwoniłem do Ani, żeby przynajmniej przez lornetke mogła je pooglądać. Zdjęcie by i tak prawdopodobnie nie wyszło, były stosunkowo za wysoko jak na możliwości zwykłego aparatu.
 
 
Valdi 

Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 267
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: Wto 07 Kwi, 09 18:18    

W Kończycach Małych znajduje się sklep, jakich na próżno szukać gdzie indziej! A i klienci muszą być specyficzni. ;-) Skoro "jest popyt" na takie informacje: :mrgreen:



P.S. W gnieździe w Sufczynie (małopolska) rano jak i po południu ZAWSZE :!: jest co najmniej jeden bociek, któremu wystaje tylko głowa znad gniazda. Podejrzewam, że już wysiadują! :-)
Ostatnio zmieniony przez Monika Śro 08 Kwi, 09 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robert 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Bukowiec, Zaolzie
Wysłany: Śro 08 Kwi, 09 21:06    

W Hucie Trzynieckiej jest już para. Drugi bociek przyleciał w poniedziałek 6.4.2009 koło godziny 11:00. Na razie bez zdjęć.

Dzisiaj 8.4.09 o 10:40 były oba boćki na kominie a niedaleko krążyły 3 inne bociany.
 
 
Ania-czechy 


Dołączyła: 20 Sty 2008
Posty: 233
Skąd: Karviná
Wysłany: Czw 09 Kwi, 09 14:59    

Robercie, fajnie, że w Trzyńcu już gniazdo ma swych lokatorów, mam nadzieję, że te krążące bociany skierowałeś do Dětmarovic, bo tam jest nadal pusto, chociaż jeden przebywał tam kilka dni.
Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń wśród swoich :lol:
 
 
robert 

Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 41
Skąd: Bukowiec, Zaolzie
Wysłany: Nie 12 Kwi, 09 19:32    

Relacja z Zaolzia cz. 2:

Trzynieckie boćki naprawiają gniazdo.
W Jabłonkowie już wysiadują jajo (jaja).
W Bystrzycy jest para (obserwacja 10.4.2009) - patrz foto.
Piosek - gniazdo narazie puste.



W Bukowcu obserwowałem 10.4.2009 dwa bociany czarne, zapewnie parę - oto foto jednego z nich.



P.S.: Aniu, boćki nawiodłem do Dziećmorowic, nie do Dětmarovic ... przecież to Zaolzie ...

Robert z Zaolzia
 
 
Kola 


Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 4812
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 13 Kwi, 09 15:18    Katowice -Zarzecze

Piękna pogoda dopisała w "lany" poniedziałek. Wybrałam się z rodzinką na poszukiwania
boćków latających nad ich domem. Szczęście dopisało, po pół godziny znalazłam gniazdo
a w nim dwa bocianki, jeden leżał, tylko łepek mu wystawał ;-)


Widać,że mają nową platformę zamontowaną przez śląskich / na pewno Vattenffalu/
energetyków na słupie słupie lampy ulicznej


Chwilę czekałam myśląc, że zobaczę drugiego, niestety nie podniosła się widocznie
jeszcze zmęczona. Jeden bociek przyleciał ok. dwa tygodnie temu, a drugi ok. dwa, trzy
dni temu w grupie ok. 14 bocianów. Bocianki poleciały dalej, w pobliżu nie ma
innego ,zasiedlonego gniazda.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.