BOCIANY INTEGRUJĄ

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Monika
Wto 24 Kwi, 07 18:07
Zdjęcia na forum
Autor Wiadomość
Dominika 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 19:13    

A ja nie umie dodac zdjecia bocianow!!!chyba mi cos nie chodzi albo nie mam jakiegs programu!!!umie jedynie pisac na forum!!!a zdjecie nie chce sie pokazac!!nie wiem co robic??? :?: :?: :?: :?:

Monika 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 19:22    

Dominika napisał/a:
A ja nie umie dodac zdjecia bocianow!!!chyba mi cos nie chodzi albo nie mam jakiegs programu!!!umie jedynie pisac na forum!!!a zdjecie nie chce sie pokazac!!nie wiem co robic??? :?: :?: :?: :?:

Nie wiem, o co Ci dokładnie chodzi. Mam wątpliwości, czy ten post dotyczy tego tematu.
Jeśli chodzi o wklejanie zdjęc na forum, to proszę zapoznać się z tym tematem ---> http://www.bociany.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=15

wega 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 21:53    Zdjęcia na forum

Moze gdzies wczesniej o tym pisano, ale jesli nawet, to nie wiem gdzie szukac, wiec moje pytanie : dlaczego zdjecia sa takie male i trzeba klikac, zeby obejrzec je w wiekszym rozmiarze ? Jest to bardzo niewygodne / 2 razy wiecej wykonywanych czynnosci /.
Ostatnio zmieniony przez Monika Pon 23 Kwi, 07 22:19, w całości zmieniany 1 raz  

paela 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 22:03    

Wego, na tym forum przyjęto zasadę umieszczania tylko miniaturek.

Jest to o tyle dobre, że nie "zapycha" nam forumka, jak to się dzieje w wypadku zamieszczania zdjęć pełnowymiarowych.
Wiem, jak długo otwierają sie strony na forach z fotkami w pełnych rozmiarach. Tutaj tego unikniemy. ;-)

Pozdrawiam, E.
Ostatnio zmieniony przez Monika Sob 29 Mar, 08 00:33, w całości zmieniany 1 raz  

Monika 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 22:12    

paela napisał/a:

Jest to o tyle dobre, że nie "zapycha" nam forumka, jak to się dzieje w wypadku zamieszczania zdjęć pełnowymiarowych.
Wiem, jak długo otwierają sie strony na forach z fotkami w pełnych rozmiarach. Tutaj tego unikniemy. ;-)

Pozdrawiam, E.

Podpisuję sie pod tym, co napisała Paela.
Dodam jedynie, że nasze forum nie jest na darmowym serwerze, dlatego by nie było tu żadnych reklam. Dzięki uprzejmości i wsparciu ludzi pozytywnie nastawionych do naszego projektu, korzystamy z ich serwera. Pojemność tego serwera jest ograniczona i chcemy zadbać o to, by nam się nie "zapchał".
Liczymy na Waszą wyrozumiałość w tej kwestii.

wega 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 07 22:55    

Paela, Monika - dziekuje za wyczerpujaca informacje.

Dominika 

Wysłany: Wto 24 Kwi, 07 15:44    

Bardzo dziękuje za odpowiedz!!wiem że może to nie te forum ale na prawdę dziekuje bo nie umialam tego znaleść!!

Monika 

Wysłany: Sob 29 Mar, 08 00:09    

Monika napisał/a:
paela napisał/a:

Pozdrawiam, E.

Podpisuję sie pod tym, co napisała Paela.
Dodam jedynie, że nasze forum nie jest na darmowym serwerze, dlatego by nie było tu żadnych reklam. Dzięki uprzejmości i wsparciu ludzi pozytywnie nastawionych do naszego projektu, korzystamy z ich serwera. Pojemność tego serwera jest ograniczona i chcemy zadbać o to, by nam się nie "zapchał".
Liczymy na Waszą wyrozumiałość w tej kwestii.

W związku z rozpoczęciem nowego sezonu podglądania przypominam o zasadzie wklejania miniaturek zdjęć. Myślę, że nie jest to żaden kłopot dla użytkowników. Zdjęcia umieszczamy i tak w serwisach hostingowych, potem kopiujemy linki. Wystarczy wybrać link do miniaturki, zamiast link do pełnowymiarowego zdjęcia. Tak więc nie ma żadnych różnic "czasowych" pomiędzy wklejeniem miniaturki czy normalnego zdjęcia. W razie problemów polecam korzystanie z poradnika forumowicza. Można też zapytać o radę użytkowników, którzy są na shoutboxie, na dole strony, z pewnością każdy z nich chętnie pomoże.
Zachęcam do pisania na forum i życzę wielu wrażeń podczas podglądania.

Monika 

Wysłany: Pon 19 Maj, 08 21:13    Posty dot. obserwacji gniazd

Sezon podglądania trwa w pełni. Na forum z każdym dniem przybywa postów, a co za tym idzie, dużej ilości zdjęć. W związku z tym, po raz kolejny pragnę przypomnieć naszą prośbę o właściwe dobieranie zdjęć w postach. Pamiętajmy, że nie liczy się ilość, a jakość. Chodzi o to, by w postach obserwacyjnych były przekazane informacje o tym, co się wydarzyło. Zdjęcia niech będą dopełnieniem tychże informacji. Nie umieszczajmy wielu bardzo podobnych zdjęć w jednym poście. To może czasem zniechęcać innych do otwieranie każdej z tychże miniaturek. Lepiej opisać, co się działo podczas naszych obserwacji, a potem dać fotkę, która uzupełni nasz post. Pamiętajmy, by każdy post był „wypełniony” treścią, a nie samymi obrazkami. Bardzo cenne są Wasze obserwacje, czyli to, co opisujecie. Bardzo dziękuję osobom, które właśnie w takim sposób (opisany wyżej) konstruują swoje posty. Mam nadzieję, że i inni zechcą podobnie przedstawiać nam swoje obserwacje. Jednym słowem liczę na więcej treści, a mnie powtarzających się fotek. Mam nadzieję, że tę moją prośbę i jednocześnie sugestię odbierzecie pozytywnie.
Do dzieła! Piszcie (przede wszystkim) i czasem coś wklejajcie. :-)

Ps. Posty pisane w formie historyjek (czyli treść dopełniona paroma fotkami) są bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że specjalistka w tej dziedzinie (Paela) znajdzie jeszcze więcej naśladowców. Takie historyjki są bardzo lubiane i chętnie czytane przez dzieci. Ukłony dla Paeli. ;-)

paela 

Wysłany: Pon 19 Maj, 08 21:23    

Dzięki, dzięki, Moniko, sa jednak osoby, ktore są przeciwne takim historyjkom, zwłaszcza na boxiku zetknelam sie z ostrymi uwagami, że piszemy tu bzdury - oględnie powiedziawszy... :roll:
Skoro jednak wiem, że ktos może miec frajdę z tych opowiastek, z przyjemnością "pobawię się" jeszcze czasem. ;-)

Monika 

Wysłany: Pon 19 Maj, 08 21:27    

paela napisał/a:
Dzięki, dzięki, Moniko, sa jednak osoby, ktore są przeciwne takim historyjkom, zwłaszcza na boxiku zetknelam sie z ostrymi uwagami, że piszemy tu bzdury - oględnie powiedziawszy... :roll:
W tej kwestii proszę się kierować opinią administracji (czyli moją, wyrażoną w poprzednim poście), a nie uwagami na shoutboxie. ;-)

paela napisał/a:
Skoro jednak wiem, że ktoś może miec frajdę z tych opowiastek, z przyjemnością "pobawię się" jeszcze czasem. ;-)
Tak trzymać!

shunay60 
shunay

Wysłany: Nie 15 Mar, 09 12:52    Dodawanie zdjęć raz jeszcze...

Witam!
Czy mogę dodawać zdjęcia ze swojej strony www? Oczywiście chodzi mi o umieszczanie w poście miniatur będących odnośnikami do dużych zdjęć umieszczonych na moim koncie www. Jeżeli można, to jak to zrobić? Nie lubię pośredników w rodzaju fotosik czy inne...
Pozdrawiam!

Monika 

Wysłany: Nie 15 Mar, 09 15:12    Re: Dodawanie zdjęć raz jeszcze...

shunay60 napisał/a:
Witam!
Czy mogę dodawać zdjęcia ze swojej strony www? Oczywiście chodzi mi o umieszczanie w poście miniatur będących odnośnikami do dużych zdjęć umieszczonych na moim koncie www. Jeżeli można, to jak to zrobić? Nie lubię pośredników w rodzaju fotosik czy inne...
Pozdrawiam!
Tak, można wstawić miniaturę, pod którą będzie odnośnik do Twojej strony www.
To rozwiązanie wymaga trochę pracy, gdyż trzeba tę miniaturę przygotować (czyli zmniejszyć oryginalne zdjęcie znajdujące się na stronie www). Wstawiany obrazek (w tym przypadku przygotowana miniatura) musi być już dostępny w Internecie, nie może istnieć tylko na Twoim komputerze. W tym przypadku w Internecie, na Twojej stronie www dostępny będzie oryginalny obrazek, a nie miniatura. By wstawić przygotowaną miniaturę (znajdującą się na Twoim komputerze), trzeba posłużyć się jakimś serwisem hostingowym (by udostępnić tę miniaturę w sieci). Czyli tak, czy siak trzeba skorzystać z hostingu w sieci.

Być może moje tłumaczenie jest nieco zawiłe, dlatego postanowiłam to przetestować. Tak więc zapisałam obrazek z podglądu na dysku, potem zmniejszyłam go do postaci miniatury. Miniaturę umieściłam w sieci. Mając adres mojej miniatury w sieci (w serwisie hostingowym) połączyłam go z przykładowym adresem strony ;-) i oto efekt:

Zdecydowanie wygodniejsze, szybsze i łatwiejsze jest przesłanie Twojego zdjęcia (bo skoro masz je na swojej stronie, to i masz je zapewne na dysku) do serwisu hostingowego, który sam przygotuje miniaturę, a Tobie pozostanie jedynie skopiowanie odpowiedniego linku.

Oczywiście można też do swojego postu wstawić link do danej strony www. To najprostsze i najszybsze rozwiązanie.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam

shunay60 
shunay

Wysłany: Śro 18 Mar, 09 17:01    Życie nie jest proste... ;-)

Witam ponownie!
Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wychodzi na to, że jednak będę musiał skorzystać z pośrednika... ;-)

Odpowiedz do tematu