BOCIANY INTEGRUJĄ

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Monika
Pon 21 Sty, 08 00:40
Nasze obserwacje
Autor Wiadomość
Kas 

Wysłany: Pią 17 Lip, 15 14:33    

Drozdy rosna, rozpychaja sie w gniezdzie, obrastaja w piorka. :) Na zdjeciach trudno je znalezc, to dobrze, bo i drapiezniki pewnie beda mialy problem z dostrzezeniem maluchow.

Jeszcze tylko ok. tygodnia i mlode wyleca z gniazda..

Sasiada jeszcze na tarasie nie dorwalam.. staram sie byc ostrozna, bo naprawde nie wiem, jak zareaguje. Jeszcze troszku i male beda duze.. :)

Kas 

Wysłany: Wto 21 Lip, 15 15:08    

Ku naszemu zdziwieniu (bo nieco wczesniej niz sie tego spodziewalismy), male drozdy wczoraj wyfrunely z gniazda.. :)

Ja osobiscie widzialam, jak wyfruwa drugi z maluchow (pierwszy musial wyfrunac tuz przed nim).. poszybowal pare metrow, po czym wyladowal u nas na podworku i od razu schowal sie w krzakach. Akompaniowaly mu okrzyki rodzicow. Trzeci jeszcze siedzial na brzegu doniczki do wieczora, dzis rano juz go nie bylo..

Wczoraj udalo nam sie jeszcze tylko trzeciego uchwycic:

Podejrzewam ze jeszcze dzis, moze jutro, beda glownie czas spedzac u nas w krzakach, a potem odleca.. do tego jestesmy przyzwyczajeni, bo co roku musimy psy trzymac z daleka od podworka, wlasnie z racji mlodych drozdow, ktore jeszcze ucza sie latac. :) Pewnie, ze nie jest to teren do konca bezpieczny.. ale takie jest juz zycie mlodych ptakow.

Co do niebezpieczenstw, jakie groza maluchom - to jednym z nich jest nasz osiedlowy jastrzab/sokol - mam problem z identifikacja. Mimo, ze z bliska widzimy go dosyc czesto na spacerach, to jednak nie udaje nam sie zrobic dobrego zdjecia..

Odpowiedz do tematu