To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM
Projekt "Bociany Integrują"

Zagrożenia i ochrona - Bocianek z Benitz

wega - Wto 19 Cze, 07 22:09
Temat postu: Bocianek z Benitz
Maluszek wypadl z gniazda, na szczescie zatrzymal sie na bluszczu, ktory porastal komin bedacy podstawa gniazda. Bocianek odniosl obrazenia, ale dzieki pomocy pewnej rodziny z Benitz dochodzi do zdrowia :-D

http://www.stoerche-dober...xonomy/term/150

PolaSzpojankows - Wto 19 Cze, 07 22:30

cudowny film....Wzruszający...szkoda że nic nie rozumiałam z rozmowy opiekunów:/
wega - Wto 19 Cze, 07 22:35

Pola...opiekun zachecal malego do jedzenia, cieszyl sie, ze bocianek je, pani domu zastrzegla, ze w kieliszku znajduje sie woda, a nie alkohol :lol: , a na koniec objechala meza, ze zrobil ze zlewozmywaka toalete dla pisklaka :lol:
Ella - Wto 19 Cze, 07 23:45

Filmik absolutnie fantastyczny! A pomyslowosc tego pana a propo toalety budzi szczery podziw . Ciekawa jestem jakie sa dalsze losy bocianiego malucha. Jesli ktos bedzie mial na ten temat jakies wiadomosci bardzo prosze dac znac.
paela - Śro 20 Cze, 07 06:05

Wego - będę miała dobry dzień dzięki Tobie!
Wchodzę tu sobie rano - a tu taka wspaniała historia.

Dziękuję! :-)

onka84 - Śro 20 Cze, 07 07:03

Cudowny film :-D Może będzie ciąg dalszy bardzo bym chciała :-D
aska - Śro 20 Cze, 07 07:15

Opiekunowie mają frajdę!!! a i bocianek klekotem wyrazał swą radość!!! Ciekawe czy będzie dalszy ciag? Mam jednak nadzieję,ze nie bedą go już upychac w truskawkowym koszyczku!!! :lol:
bogna - Śro 20 Cze, 07 09:19

[quoteWego - będę miała dobry dzień dzięki Tobie!
Wchodzę tu sobie rano - a tu taka wspaniała historia.][/quote]

DZIĘKUJĘ

Kola - Śro 20 Cze, 07 09:20

Wega , ale zrobiłaś mi frajdę. Od rana uśmiech zagościł na mojej twarzy. Przez ostanie dni byłam jak balon, z którego uszło powietrze. Teraz oglądając ten filmik,widzę,że takich ludzi oddanych przyrodzie, jak nasza ukochana Monika, na całym świecie jest więcej.
Serce rośnie. :-D

wega - Śro 20 Cze, 07 16:23

Dalsze informacje o bocianku z linku podanego na poczatku :

" W maju w Benitz kolo Rostoku wyklulo sie piec pisklat. Rozczarowanie bylo duze, kiedy pod gniazdem znaleziono niezywe piskle, a kilka dni pozniej zostal wyrzucony jeszcze jeden. Malec byl umazany krwia i mial apatyczny wyglad. Wydawalo sie, ze nie mial szans na przezycie - tak powiedzial do mieszkanca, ktory go znalazl bociani ekspert Hans Zöllick.
Nastepnego dnia niespodzianka : pisklak klekocze - zyje !
Zöllick : - poradzilem opiekunowi, zeby napoil bocianka woda i nakarmil surowa ryba lub miesem i odwiozl do ZOO w Rostoku.
Dlaczego pisklak wypadl z gniazda ? Bociani ekspert moze tylko snuc domysly : - mozliwe, ze rodzice wyrzucili go, poniewaz jadl mniej od swojego rodzenstwa.

Od 10 dni mlody bocianek jest pod opieka ZOO. " Nie mial na szczescie powazniejszych obrazen i dobrze sie u nas zadomowil - powiedzial opiekun zwierzat Wolfgang Pieth.
Czy to ryby, czy mieso - mlodziak je i rozwija sie. Dorasta razem z piatka przybranego rodzenstwa, ktore wyklulo sie w ZOO.
Opiekunowie nie chca swojego podopiecznego oswajac - wrecz przeciwnie i maja nadzieje, ze jesienia razem z bocianami zyjacymi w naturalnym srodowisku - odleci do cieplych krajow."

bogna - Śro 20 Cze, 07 16:33

Wega , jesteś naszym skarbem i skarbnicą wiadomości o boćkach z Niemiec.
Widzisz, Weguniu informacje są i dobre i złe, dziękujemy ;-)

Ilcia - Śro 20 Cze, 07 18:30

super filmik... najlepsze było jak mały pojadł i w podziękowaniu zaklekotał :-)
MIKI - Śro 20 Cze, 07 21:56

Klekocik był bombowy :mrgreen: A jaki apetyt miał bocianek - sam sobie nawet jadł ze stołu :lol: Wega - super sprawę znalazłaś, dzięki :-D
wega - Czw 21 Cze, 07 20:18

Dzisiaj odbylo sie obraczkowanie w Zoo w Rostoku, w ktorym przebywa maluch z Benitz. Nadano mu imie Ottokar. Obok niego , zaobraczkowano rowniez inne piskleta z dwoch gniazd z ZOO. W przygotowaniu sa zdjecia i filmik video z tego wydarzenia.

[ Dodano: 2007-06-21, 23:59 ]
Link do dzisiejszych zdjec Ottokara...na niektorych w towarzystwie innych bociankow z ZOO

http://www.stoerche-doberan.de/drupal/image/tid/2

[ Dodano: 2007-06-22, 00:01 ]
do otwarcia - prosze kliknac na jego imie " Ottokar "

Ella - Pią 22 Cze, 07 14:03

Dziekuje Wega za wiadomosci o Ottokarku. Na zdjeciu wyglada na zdrowego bociusia. Znowu jeden wiecej na tym swiecie dzieki pomocy dobrych ludzi. Trzymaj sie maly i rosnij duzy i silny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group