To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM
Projekt "Bociany Integrują"

Zapytaj fachowca - Co z rodzicami?

salmosalar - Czw 14 Cze, 07 16:56
Temat postu: Co z rodzicami?
Myślę, że po tylu dniach rodzice pogodzili się ze stratą lęgu. :-(
Zastanawiam się jednak, co się dzieje w takich przypadkach. Czy dorosłe bociany opuszczają gniazdo, czy trzymają się gdzieś w okolicy? Co się z nimi dzieje dalej?
Gniazdo jest cały czas puste. Stąd moje pytanie.

paela - Czw 14 Cze, 07 18:42

Witaj, Salmo!

W oczekiwaniu na odpowiedź fachowca - jako obserwator mogę powiedzieć, że osieroceni rodzice pojawiają sie w opustoszałym gnieździe.
Sama dzisiaj "spotkałam" bociany z Bad Waldsee, których pisklęta stały sie ofiarą upiornego wtorku.
W zeszłym roku często można było zobaczyć "Zakochanych z Isny" - no, ale oni tam wogóle zimują.
Rodzice Felixa z B1 - tego, który zginął w zderzeniu z linią wysokiego napięcia także nieraz nocowali po jego śmierci w gnieździe.
Jest więc szansa na to, że Beskidek i Czantorka jeszcze będą sie pojawiać w naszej kamerce...

Pozdrawiam, E.

Monika - Pią 15 Cze, 07 14:16
Temat postu: Re: Co z rodzicami?
salmosalar napisał/a:
Myślę, że po tylu dniach rodzice pogodzili się ze stratą lęgu. :-(
Zastanawiam się jednak, co się dzieje w takich przypadkach. Czy dorosłe bociany opuszczają gniazdo, czy trzymają się gdzieś w okolicy? Co się z nimi dzieje dalej?
Gniazdo jest cały czas puste. Stąd moje pytanie.


dr Andrzej Kruszewicz napisał/a:
Para po stracie piskląt jakiś czas trzyma sie w pobliżu, ale później skupia się na odbudowaniu kondycji przed wędrówką. W przyszłym roku będzie kolejna szansa na udany lęg.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group