To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM
Projekt "Bociany Integrują"

Nasze spotkania z bocianami - Bociany z Zabrza i okolic (2009)

Alina62 - Czw 02 Kwi, 09 08:15
Temat postu: Bociany z Zabrza i okolic (2009)
Sezon 2009 w Zabrzu już się rozpoczął.

Do dzielnicy Grzybowice bocian zawitał 29 marca a do nas ( do Mikulczyc ) 2 dni póżniej
a ich partnerki przyleciały 1 kwietnia.
Bedzie to drugi sezon Mikusia i Zawki w nowym gniazdku, może znowu będą czworaczki jak rok temu ? :-)

Teraz daję tylko Mikusia , ale dzisiaj pójdę pod gniazdko i zrobię zdjęcie Zawki


Alina62 - Czw 09 Kwi, 09 16:50

9.04.2009

WRESZCIE PRZYLECIAŁA ZAWKA

Mikuś czekał na nią od 31 marca.
Było po godzinie 15
Zaraz udałam się pod gniazdko by ją powitać i zapytać dlaczego tak długo jej nie było
Ale ona taka zajęta Mikusiem , i niczego się nie dowiedziałam :), chociaż klekoty były i może mi coś powiedziała
Ale najważniejsze , czuła się winna , przytulala się do Mikusia :) i prosiła o wybaczenie



Mikuś szybko jej przebaczył i zaraz zaczęło się kopulowanie , szkoda straconego czasu



Jeszcze parę zdjęć po przylocie Zawki
Popatrzyła mu prosto w oczy i już wiedziała że tu zostanie


Alina62 - Wto 02 Cze, 09 14:47

W Zabrzu trzy maluszki , coraz częściej główki podnoszą więc udało mi się je uchwycić :-)
Myślę , że wykluły sie ok. 20 maja


Alina62 - Nie 07 Cze, 09 09:46

Jak rosną :-)





8.06.09

dzisiaj poszłam pod gniazdko i tak mi pozowały :-)


Alina62 - Pon 22 Cze, 09 17:58

Pogoda bociankom za bardzo nie dopisuje , ale trzy maluszki mają się dobrze , oby tak dalej




Zawka i Mikuś spacerują niedaleko mojego domku i zbierają jedzonko dla maluszków


Alina62 - Pon 06 Lip, 09 13:16

6.07.09

Sesja zdjęciowa maluchów :-) - Zawki i Mikusia :-)


Jasal, Jasmin , Mgiełka :-D


Alina62 - Wto 07 Lip, 09 17:22

07.07.09

Ale mnie wzięło , znowu dzisiaj poszłam pod gniazdo :-) , ale trzeba wykorzystać dopóki jeszcze są :-) bo niedługo wiadomo już tak często ich nie zastanę
Oto dzisiejsza sesja






9.07.09

Poszłam i dzisiaj pod gniazdko , jakie czyścioszki z tych zabrzańskich boćków :)




tyle czyszczenia piórek , a tu nagle okropna ulewa :(
Jasal , Mgiełka , Jasmin w deszczu



Zawka przyglądała się swoim pociechom ze starego gniazda , jednak i ona w deszczu




Tak , dzisiaj ukazał się artykuł w Głosie Zabrza o zabrzańskich bociankach :)





13.07.09

Dzisiaj poszłam pod gniazdko i zobaczyłam jak jeden bocianek intenywnie ćwiczy i jak podskakiwał :-)

:)

motylem jestem :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group